Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Namaz Kılmak

580

Rüyada namaz kılmak, hayırlı bir rüyadır. Namaz maddi ve manevi olarak yükselişe işaret eder. Rüyasında namaz kıldığını gören kişi emellerine tez zamanda ulaşır. Namaz, rüya da olsa kişinin maneviyatının güçleneceğini ve Allah tarafından sevilen bir kişi olduğunu gösterir.

Rüyalarımızda gördüklerimiz çoğunlukla gerçek hayatla birebir örtüşmezler. Rüyalarımızda gerçekler ve gelecek, üstü örtülü şekilde başka cisim ve şekillere bürünür.  Bu bakımdan namazın bir saygı ve dua olduğunu düşündüğümüzde itibar ettiğimiz şeyler konusunda daha şanslı olacağımız günlerin yakın olduğunu anlamalıyız. Rüyada namaz kılmak, sizi hoşnut edecek gelişmelerin habercisidir.

İslam âlimlerinin rüya tabirlerine baktığımızda rüyada namaz kılmak yorumunda ibadetten bahsetmişlerdir. Oysa biz diyoruz ki rüyalarda görülen her şey aynı ile hayatımızla örtüşmez. Öyle olsaydı rüyalarımızın yorumunu araştırmaz, gördüğümüz şeylerin aynen olmasını beklerdik. Rüyalarda hep normal şeyler olmaz. Nasıl ki rüyalarda ki olağanüstü şeyler hayal dünyamızın sınırlarını zorluyor ve aynı şekilde meydana gelmesi muhalse, rüyada namaz kılmak rüyasından yola çıkarak, rüyayı gören kişinin namaz kılmaya başlayacağı tabirini yapmak muteber değildir.

Rüyada ibadet etmek aslen rahmanidir ve kutsidir. Güzel ve hayırlı işlere işaret eder. Emek verilerek teşekkül eden tüm oluşumların meyvelerini hatıra getirir. Rüyada namaz kılmak özlem ve hedeflere ulaşmak olarak tabir edilmeli. İşsizlikten kurtulma, yüksek mevkilere gelme, tahsil hayatındaki gelişmeler, aşk hayatının ve evlilik hayatının güzellikleri ve sağlıklı yaşam gibi sayısız ve olumlu gelişmenin yolda olduğunu söyleyebiliyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.