Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Baba Görmek

935

Rüyada baba görmek, babasını, babanızın hayatta olup olmamasına göre farklı anlam taşır. Sağ olan babayı görmek çok hayırlı bir rüya olup, isteklerinizin gerçekleşeceğini, helal kazanca kavuşacağınızı gösterir. Çünkü babalar kişiye hayat veren veren en değerli varlıklar, kişinin yaşam kaynağıdır.

Rüyayı gören kişinin babası vefat etmiş ise ihtiyacı olanlara yardım etmesi gerektiğini anlatır.

Rüyasında babasını sağlıklı, güler yüzlü, mutlu görürseniz bu babanızdan aldığınız değerli özelliklerin farkında olduğunuzu ve bu yönlerinizi ilerletme, geliştirme yolunda olduğunuzu ifade eder. Bu rüyada güzel gelişmeler, ilerleme, büyüme sinyalidir. Ticaret yapan yapan kişiler için işlerinde açılma, çalışanlar için yükselme, öğrenciler için derslerinde başarılı, diğer insanlar için hayatta kendini daha güçlü hissedeceği durumların işaretidir.

Rüyada baba olduğunu, evlat sahibi olduğunu görmek, kişinin gerçek hayatta baba olup olmadığına göre anlam kazanır. Halen bir baba iseniz ve baba olduğunuzu görürseniz bu rüya dileklerin gerçekleşmesi, kazanç ve rızk artışı, büyüme ifadesidir. Eğer şu anda baba değilseniz, bu yüce duyguyu tatmak, hayatını güzelleştirmek için büyük bir istek sahibi olduğunuzu ve kişiliğinizin oturmuş olduğunu, olayları çok net bir şekilde görmeye başladığınızı simgeler.

Halen yaşamakta olan babanın öldüğünü görmek, bilinç altında babayı suçlama ifadesidir. Babanın ölmüş olduğunu görmek, Dünyaya geldiğiniz andan bu güne kadar babanın sizi yeteri kadar desteklemediği, yanınızda olmadığı veya sizi takdir etmediği, sizi hayata iyi hazırlamadığı düşüncelerine sahip olduğunuzu, bu düşüncelerin etkisiyle gelecek korkusu yaşadığınızı ifade eder. Babanın mezarı, babasının mezarını ziyaret etmek, iç dünyanızda babanız ile ilgili kopan fırtınaları, vicdan azabı yada pişmanlıkları işaret eder.

Rüyada babayı ziyaret etmek, babasını ziyaret ettiğini görmek, gerçek hayatınızda bir durum karşısında kendinizi güçsüz hissettiğinizi, babanızdan güç almak veya bir tehlike karşısında onun kanatlarının altına sığınarak korunmak duygusu içinde olduğunuzu gösterir. Ancak babanızın sevgi ve şefkatini uzaktan hissetmek dahi size güç verecek ve bu durumdan kurtulacaksınız şeklinde yorumlanır. Babanın evlendiğini, babayı yeniden evlenmiş görmek, kısmete ve başarılı bir hayata işarettir.

Rüyasında şu anda hayatta olan babasını gören ve onunla konuşan kişi, reel hayatında kendinde güç bulur ve cesaretle olayların üstüne gidebilir. Böylece zorluklardan kurtulur şeklinde tabir edilir. Bu rüyada baba ile konuşulan konular hatırlanırsa çok daha güzel bilgiler ortaya çıkabilir

Rüyanızda babanız size seslenirse bunun anlamı uyanık hayatınızda bir işbirliği sonunda sevinç ve mutluluk ifadesidir. İş yaşamı veya ilişkinizde size mutluluk ve sevinç getirecek gelişmeleri müjdeler.

Rüyada babayı üzgün görmek, babayı üzüntülü görmek, reel hayatta babanızın istediği davranış tarzını göstermediğinizi, onunla davranış tarzınız sebebiyle anlaşamadığını temsil eder. Bu durumun babayı nasıl üzdüğünü baba olduğunuzda anlayacaksınız ve pişmanlık yaşayacaksınız şeklinde yorumlanır. Babayı sıkıntılı görmek, nasihatlerini dinlemediğiniz için size kırılacağına işarettir.

Rüyada babayı kızgın görmek, babanın kızdığını, babanın sinirlendiğini, babayı sinirli görmek, babanız ile aranızda henüz çözülmemiş bazı sorunlar olduğunu yada sizin öyle düşündüğünüzü işaret eder.

Babayla tartışmak, baba ile kavga etmek, baba ile tartıştığını, babayla kavga ettiğini görmek gerçek yaşamınızda başkalarını suçlama huyunuz olduğunu ve bu huyu hemen terk edip, aksi giden işlerinizin sebebini sakin kafa ile araştırmanız gerektiğini temsil eder.

Rüyada babayla kavga etmek veya babasını dövdüğünü görmek çok kötü bir rüyadır, büyük ihtimalle babanızın sözünü dinlememek yüzünden başınızı fena halde belaya girdiğini veya gireceğini simgeler, işlerin yolunda gitmediğini yada yanlış yönde ilerlediğini simgeler. Bazı büyük rüya yorumcuları böyle bir rüya görüldüğünde babayı ziyaret edip, onun affını istemenin işleri düzeltmek için şart olduğunu söylemektedir.

Anne baba kavgası, Anne ile babayı kavga ederken görmek, aileden ayrılığa işarettir. Aileden herhangi biri ile babayı kavga ederken görmek, ayrılığa delalet eder.

Rüyasında babanın mutlu olduğunu görmek çok hoş bir rüyadır ve rüyayı görenin ruh halini yansıtır, onunda mutlu olacağını, hayatında beklemediği güzel gelişmeler yaşayacağını ifade eder. Bu rüya aynı zamanda sahip olduğunuz, babanızdan aldığının güçlü ve güzel yönlerin farkında olup, onları değerlendirmek gerektiğini hatırlatan uyarıcı bir rüya da olabilir.

Babanızı sizi okşarken görmek, bütün kötülüklerden uzak olarak hayatınızı sürdüreceğinizi gösterir.

Rüyada babanın hastalanmış olduğunu, onu hasta görmek gören kişinin yaşamında unutulmuş, geçmişte kalan bazı acıların hatırlandığını veya yenileneceğini gösterir olarak yorumlanmaktadır. Olumlu bir rüya değildir.

Babanın hastalandığını, Babayı hasta görmek, alternatif olarak kazancın boş yere harcanacağını ifade edebilir.

Rüyada ölen babayı görmek, babanızdan aldığınız, sizi özel kılan değerleri simgelerken, ölmüş babayı gördüğünüzde bu aynı zamanda sahip olduğunuz özellikler için sevgili babanıza müteşekkir olduğunuzu, onu çok sevdiğinizi, özlediğinizi ifade eder.

Rahmetli babayla konuşmak, ölen babayla konuştuğunu görmek, gerçek hayatınızda içinde bulunduğunuz durum, sorunlar veya ilişki hakkında konuşmak, danışmak için birilerine ihtiyaç duyduğunuzu gösterir, bu durumda sevgili babanızın büyük eksikliğini hissettiğinizi ifade eder.

Vefat etmiş babayla kucaklaşmak, ölen babaya sarılmak, sarıldığını görmek veya oturmak, yürümek, yemek yemek gibi ortak davranışta bulunmak, gerçek yaşamınızda yeni döneme girdiğinizi bu dönemin aydınlanma, manevi açıdan zenginleşme, gelişme getireceğini, hayata daha gerçekçi açıdan bakmaya başladığınızın ifadesidir.

Ölen babanın bir şey istediğini görmek, sizin uyanık hayatta hareket ve eylemleriniz konusunda mesaj verir. Örneğin babanın para istediğini görmeniz gerçek hayatta savurgan durum içinde olduğunuzu, tutumlu olmanız g

erektiğini simgelerken, sizden namaz kılmanızı istemesi onun dua ve hayrınıza ihtiyacı olduğunu gösterir.

Vefat etmiş babanın nasihat ettiğini görmek, oldukça önemli rüyadır. İster sağ ister rahmetli olsun babaların özellikle kız evlat, sonra sırasıyla eşi ve erkek evlat arasında güçlü duygusal bağ vardır. Bu bağ sonsuza kadar sürmektedir. Rüyada rahmetli babanın yaptığı tavsiye mutlaka dikkate alınmalı, ona göre davranılmalıdır.

Rahmetli babanın hasta olduğunu görmek, yaşamınızın manevi yönünü gözden geçirmeniz gerektiğini temsil ederken, ibadetinize daha fazla özen göstermenizi delalet eder.

Ölmüş babanın kızdığını görmek, veya ölmüş babayla tartışmak, bilinç altında bir takım iç mücadele, çatışma, hesaplaşma, vicdani muhasebe konularında babanıza danışmak, ondan akıl almak isteğiniz olduğunu ancak bunun mümkün olmaması sebebiyle büyük üzüntü duyduğunuzu, strese girdiğinizi temsil eder.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.