Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Kabus Görmek

326

Rüyada kabus görme farklı sebeplerle olur. Birtakım sorunlarla bilinçaltımızı meşgul ettiğimiz zaman genelde uykuda kabus görürüz. Kabuslar, ruh halimizin rahatsız olduğuna işaret eden rüya şekilleridir. Sadece sıkıntılı dönemlerde değil, aşırı derecede yemek yediğimiz zamanlar da kabus gördüğümüz olur.

Bu şekilde bilinçaltımız psikolojimizi, yani ruh halimizi hırpaladığımızı bize hatırlatmaya çalışır. Yanlış davranışlarımıza devam ettiğimiz taktirde kabuslu gecelerimiz de gün geçtikçe artar. Bu durumda bilinçaltının uyarılarını dikkate almaktan başka çare yoktur. Aksi taktirde kabusların artmasına, psikolojimizin ise daha da kötüleşmesine neden oluruz.

Bir diğer rüyada kabus görme sebebi 6.hissimizdir. Bazen çevremiz de hoşlanamadığımız kimseler olur, bize zarar vermek gibi kötü niyetli insanlarla arkadaşlığımızı devam ettirmek zorunda oluruz. Aslında gerçekten bu kişiler bize birşey yapmamıştır. Daha çok arkamızdan konuşma , biz farkında değilken bizi süzmek gibi davranışlarla kötü ve negatif elektriklerini bize yansıtırlar. Nazar denilen olguda budur aslında. İnsanların negatif elektirik ile bizi kötü etkilemeleri. Bazı insanlar negatif elektriğe karşı güçlüdür kolay kolay nazar değmez , nazar değmeyeceğine inanmakta ama gerçekten inanmakta nazarı engeller. Ama inanıyorsanız ve bu konuda birşey yapmıyorsanız nazardan etkilenirsiniz. Üzeriniz de nazar boncuğu taşımak , gün için de dua etmek gibi etkili nazardan korunmaya yarayan güçler vardır. Bu nazarla da rüyada kabus görmeye sebep olabilir. Gece yatmadan iyi şeyler düşünmek , güzel anları düşünmek, kaygıları kendimizden uzaklaştırmak rüyada kabus görmemek için önemli bir yoldur. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.