Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Deprem Görmek

410

Rüyada deprem görmek gerçek yaşamınızda kimi şeylerin aniden değişeceğini haber verir. Bu değişim genellikle sıkıntılı olacak şeklinde tabir edilir. Rüyada deprem olduğunu görmek hemen tüm toplamlarda iş yaşamınızda bir takım sorunlar veya çevrenizde tartışmalar, çatışmaları gösterir, büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder olarak yorumlanır ve rüyada sarsıntı görmek, rüyada zelzele görmek terimleri de aynı manaya gelir. Rüyada deprem yaşamak konusunda hemen hemen tüm dini rüya tabirleri, bunun Tanrının öfkesini ve gücünü temsil ettiğini belirtir.

Rüyada büyük deprem görmek hayatınızda karşınıza çıkacak ani değişimin etkisinin de büyük olacağını temsil ederken aynı zamanda rüyada görülen şiddetli deprem etkilerini ve sonucunu da göz önüne almak, rüyada depremde ölmek veya hayatta kalmak, evini yıkılması veya yıkılmaması konularına bakmak gereklidir ve bu hususlar aşağıdaki satırlarda açıklanmıştır. Küçük yer sarsıntısı neye delalet eder derseniz evlere binalara zarar vermeyen sadece sallandığını gördüğünüz önemsiz bir depremin görülmesi yer değiştirmeye veya uzun sürecek bir yolculuğa işaret eder.

Rüyada depremde evin yıkılması, uyanık hayatınızda güvensizlik, korku ve çaresizlik duygusu yaşamakta olduğunuzu vurgular, bu güven eksikliği ya da çaresiz olduğu fikri kendinizi içe kapatmanıza sebep olduğunu şeklinde açıklanır. Evinin altında kaldığını görmek yorumu istikrarlı bir yaşam için sizin temel ihtiyaçlarınızı tehdit eden bir unsurun varlığını gösterir ve bu tehdidin altında ezildiğinizi işaret eder. Deprem sonucu binaların yıkıldığını görmek verdiğiniz bir yanlış karar nedeniyle hayatınızın istemediğiniz bir yöne gittiğini ya da yanlış yolda olduğunuzu gösterir. Bu rüya alternatif olarak bir konuda önemli bir aşağılık duygusu hissettiğinizi ve bunun altında ezildiğinizi de gösterebilir.

Rüyada depremde öldüğünü görmek, berbat bir ruh hali içinde bulunduğunuzu ve yaşamınızdaki karmaşayı çözmediğini ya da sorunların üstesinden gelemediğini, kendini bir boşlukta hissettiğini gösterir. Bu rüya aynı zamanda yaşamda karşınıza çıkacak yeni durumlar ya da sıkıntılar karşısında kendini güçsüz hissettiğini veya onlarla baş edecek gücü kendide bulamadığını temsil eder. Bu rüya kişinin büyük stres altında olduğu, umutlarını tükettiği dönemlerde görülür.

Rüyada depremi yaşamak rüyayı gören kişinin günlük yaşantısında ve iş hayatında çok iyi atılımlar yapacağına, para ve mal konusunda iyi noktalara geleceğine ve gelişeceğine işaret eden bir rüyadır. Rüya sahibi çevresi tarafından paranın da gücü sayesinde saygın biri olarak bilinecektir.

Rüyada okulda deprem olduğunu görmek, okulda deprem olması rüya sahibinin hayallerini, isteklerini kimseye söylememesi gerektiğine, eğer bazı kişilere hayallerinden bahsederse bunun sonucunda o hayaline ulaşmak için önüne bazı  engeller çıkacağına ve insanların onu kıskanacağına delalet eder. Rüyada iş yerinde deprem olduğunu görmek; yeni tanıdığınız bir kişi ile ortaklık yapılacağı anlamına gelir.

Rüyada asansörde deprem olduğunu görmek, iş ile yorumlanan bir rüyadır. Rüya sahibi iş hayatında iyi yerlere gelmiştir. Fakat işte yapacağı bazı yanlışlardan dolayı kötü gelişmeler yaşanacağına ve birçok başarının kaybedileceğine işaret eder. Rüya sahibinin bu aralar hem maddi hem de manevi anlamda kötü bir döneme gireceği anlamına gelir. Asansörde sıkıştığını görmek ise; büyük bir tartışma yaşanacağına işaret etmektedir.

Rüyada camide deprem olduğunu görmek,İyi niyetli davranışlarınızın anlaşılmayarak bazı art niyetli kişiler tarafından suistimal edileceğine işaret eder.

Rüyada uzakta bir yerde deprem olduğunu görmek, rüya sahibinin anne veya babasının hasta olduğuna ve hastalık yüzünden üzüntü duyulacağına yorulur.

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada deprem görmek kıtlığa, hastalığa veya söz sahibi birinden görülecek belaya işarettir. “Nihayet biz, onu da, sarayını da yerin dibine geçirdik.”

Allame Meclisî: Rüyada deprem görmek; bir sıkıntı yaşayacağınıza işarettir.

İbn-i Sîrîn: Rüyada deprem olduğunu ve yerin sarsıldığını görmek; depremin şiddetine göre bölge halkına söz sahibi birinden yana sıkıntı ve bela geleceğine işarettir.

Kirmanî: Yerin hafifçe sallandığını, bir tarafın çöktüğünü, diğer tarafın ise olduğu gibi kaldığını görmek; hüküm sahibi bir kimsenin o yöreye geleceğine, insanlara zulmedeceğine ve mallarına el koyacağına işarettir.

Çağdaş Ulema: Rüyada deprem görmek; pek yakında yaşamınızda değişiklikler olacağına işarettir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.