Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Mezarlık Görmek

300

Bir kişi rüyasında mezarlık görmüşse, işlediği günahları telefi etmeye çalıştığı anlamına gelir. Ancak kişi kendisini mezarlıkta ölü olarak görüp yada herhangi bir ölüyü mezarlıktan öldüğünü görmüşse daha yaşayacağı uzun bir ömrün olacağına delalet eder.

Rüyasında bir ölüyü mezarlıkta ağladığını görmüşse, rüya sahibinin kısa zamanda kötü bir haberi duyacağına yada ölünün güldüğünü görmüşse kısa zamanda son derece temiz ve iyi bir haberi alacağı anlamına gelir. Mesela aileden veya yakın çevresinden olan bir kişin kötü veya ölümcül bir rahatsızlıktan kurtulacağı gibi.

Rüyasında mezarda ağladığını görmek imamıyla öleceği anlamına gelmektedir.

Kişi rüyasında gördüğü mezarlığın çok eski ve çevresinde hiç kimsenin olmadığını görürse bu durum daha çok kısa zamanda bir ayrılığın olacağı veya terk edileceği anlamına gelir. Bununla birlikte rüyada mezar gören kişinin artık dünyadan elini eteğini çekeceğinin delalet etmektedir. Ayrıca da mezar görmek zina eden kadına da işaret etmektedir. Bir kişi rüyasında kendi aile mezarlığını görmüşse bu durum daha çok hayırlı bir şeyin olacağına yorumlanılır.

Rüyasında aile mezarlığından birinin mezarlığını ziyaret ettiğini görmüşse rüyayı gören kişinin sağlıklı ve uzun sağlıklı bir ömrü olacağı anlamına gelmektedir. Ancak rüya sahibi rüyasında gördüğü aile mezarlığının dolu olduğu ve yanında da boş bir mezarının olduğunu görürse aile büyüğünden birinin daha Allah’ın rahmetine kavuşacağı anlamına gelir.

Bir kişi rüyasında kendi mezarını kürekle açmaya çalışıp da açamıyorsa bu durum onun için ulaşmak istediği ideallerin ve hedeflerin uğrunda harcadığı alın terine ve emeğine delalet etmekte ve aynı zamanda bir büyük ticarete atılmak için ciddi riskler alacağına da yorumlanılır.

Bir kişi rüyasında tanıdığı bireyin mezarını öptüğünü görürse huzur içinde ve sağlık bir hayat geçireceği, yaşadığı sürece de hiçbir sağlık problemi yaşamayacağı anlamına da gelmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.