Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Diş Görmek

354

Rüyada diş görmek, bir rüyada insan dişleri kişinin işini ve hayatının önemini temsil eder.hayırlı olaylara yorumlanır, aile bireyine yeni katılacak birine evlilik yada doğum yoluyla. mal varlığının artışına, hane içinde berekete işarettir.

Rüyada görülen parlak ve sağlıklı diş, hanedeki iç huzuru simgelemektedir. Alt dişler sağlıklı ve parlak olarak görüldü ise, anne tarafındaki akrabaların rahat ve ferah bir yaşam sürdüğü anlamına gelmektedir. Eğer üst dişler parlak ve sağlıklı olarak görüldü ise baba tarafındaki akrabaların sıhhatinin iyi olduğu anlamına gelmektedir.

Rüyada üst dişlerden birisi çürümüş ise, babanın ya da baba tarafından birisinin hasta olduğu anlamına gelmektedir. Alt dişlerden herhangi birinin çürümüş olması da yine anne ya da anne tarafından birinin hasta olacağı anlamını taşımaktadır.

Rüyada diş kırılması, aile içindeki ayrılıklara çıkar, aile içinde size dargın olan bir kişinin sizi affetmesine fakat onu bir daha göremeyeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada dişlerden birisinin ya da birkaçının düşmüş ve dökülmüş olduğunu görmek, ölüm haberi olarak nitelenmektedir. Hane halkında ya da akarabalardan birinin amansız bir hastalıkla boğuştuğu ya da herhangi bir kaza sonucunda can kaybı yaşayacağı anlamını taşır.

Rüyada süt dişi görmek, olması beklenen şeyin kısa zamanda gerçekleşeceği dileklerin kabul olacağı anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra kısa vadede hiç beklenmedik bir kısmetle karşılaşılacağı anlamını da ifade edebilmektedir.

Rüyada diş fırçalamak, rüyayı gören kişinin ekonomik bağımsızlığına, parasını özgürce harcayabileceğine, ailesinden ayrı kalabileceğine veya akrabalarına yanlış tavır ve davranışlar içine girebileceğini ifade eder.

Rüyada diş çekmek, rüya sahibinin istemeden de olsa arkadaşları tarafından veya bulunduğu ortam tarafından kötü yola girmesine yada kötü alışkanlıklar edinmesine yorumlanır. diş çekmek genel anlamda sıkıntılardan ve tehlikelerden uzaklaşmaktır.

Rüyada diş çektirmek, rüyayı gören kişinin hanesinde yaşlı birisi varsa onun vefat etmesine yoksa akbaralarından yaşlı birinin öldüğüne dair kötü haber almasına çıkar.

Rüyada diş çıkartmak, birisinin sakladığı bir sırrı öğrenerek ortaya çıkarmaya yorumlanır. öğrendiği bu sırrı herkese duyurarak o kişinin gerçek fikrininin ortaya çıkmasını sağlamayı gösterir.

Rüyada diş şişmesi, kendinizin veya eşinizin aile içinde müsrif harcamalara girmesinden dolayı maddi olarak dara düşmeye, sıkıntıya girmeye, borçlarını ödeyemez duruma gelmeye yorumlanır.

Rüyada diş ağrısı, yardımınıza ihtiyacı olan birinin zor durumda olduğunu ve sizden yardım beklediğini gösterir. Çevrenizdeki insanların durumlarını iyi gözlemleyip bu kişiye yardım etmelisiniz çünkü size zorda olduğunu söyleyememektedir.

Rüyada diş yaptırmak, aile içindeki uzun süreli küslüklerin sona ermesine, küs olduğunuz biriyle barışmaya, yada ailenin sahip olacağı yeni mala yorumlanır.

Rüyada görülen dişlerin sağlamlığı, gerçek yaşamda da güç ve şöhreti simgelemektedir. Eğer kişi, rüyasında diş sayısında bir artış görüyorsa bu durum haneye yeni bir ferdin katılacağı anlamına gelmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.