Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Deve Görmek

211

Rüyada deve görmek üzüntü ile yorumlanır. Rüyasında deve gören bir kimse devenin hörgücü büyük ise büyük bir kedere uğrayacak ve bu kederle dağılacak, şayet küçük hörgüçlü bir deve ise kısa süreli hafif bir üzüntüye düşecek demektir.

Rüyada deve almak, Bir kimse rüyasında bir deve satın aldığını görürse bu kimsenin yakın zamanda malında ve parasında bir artış olacağı anlamına gelmektedir. Bu artış kendi yaptığı yatırımların sonucunda olacak, geçmişten bugüne kadar verdiği emeklerin karşılığını alacak demektir. Eğer deveyi yularından tutmuş bir yere götürüyorken görmüşse bu da bir kimseye bir hediye alacağı ve bu hediyenin o kişiyi çok mutlu edeceğini gösterir.

Rüyada deve oturuyor ve kalkmamakta inat ediyor ise üstesinden gelemeyeceğiniz beyhude bir çaba içerisine girdiğinizi ve yapmaya niyetlendiğiniz şey her ne ise bu işten vazgeçmeniz gerektiğini gösterir. Çünkü çabalamanız size sadece zaman kaybettirecek ve ruhsal olarakta çöküntüye uğramanıza neden olacaktır.

Rüyada deveye binmek, bir yolculuk ile yorumlanır. Bazı yorumcular rüyada deve sırtında gittiğini gören bir kimsenin kara yolu ile bir yolculuğa çıkacağını ve bu yolculuğun uzun olacağını söyler. Eğer devenin yularından biri tutuyorsa bu yolculuğun bir başkasının vesilesi ile olacağı devenin üzerinde biri daha varsa o zamanda bu yolculuğa yalnız çıkmayacağı ile tabir edilir. Eğer ölü bir deve görmüş iseniz bu da mal kaybına delalettir. Rüyasında ölü bir deve gören kimse eğer deve yavru ise küçük bir miktar, yetişkin ise yüklü bir miktarda mal kaybına uğrayacak demektir.

Rüyasında devesini kaybettiğini gören bir kimsenin ise geleceğinden kesin emin olduğu bir paranın yada alacağı olan büyük bir meblağın gelmeyeceği alacağını da tahsil edemeyip zora düşeceği anlamına gelmektedir. Rüyada devesini kaybeden kişi o paralara bel bağlamamalı başka alternatifler bulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.