Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Düğün Görmek

263

Rüyada düğün görmek genellikle hayırlara delalet eder. Sizler şayet rüyanızda düğün görmüşseniz; tüm üzüntülerinizin ve sıkıntılarınızın çok yakın bir zamanda kaybolacağına işarettir. Diğer bir yoruma göre de rüya sahibinin başına gelebilecek bir takım olaylardan kaynaklı çok üzüleceğine işaret ederken yalnız genel itibari ile düğün görmek, rüyayı gören kişinin konumunun yükseleceği ve tüm sıkıntılarının gideceği anlamına da gelir.

Bir kişi rüyasında çalgısız, eğlencesiz ve içkisiz sade bir düğün görmüşse; sevince, feraha, hayra ve berekete işarettir. Şayet kişi rüyasında çalgılı, patırtılı, içkili ve gürültülü bir düğün görmüş ise; bu durum ne yazık ki pek hayra alamet değildir. Bu rüyayı gören kişinin günah işleyeceği, kibir ve gösterişe düşkün olduğu, sıkıntıya, belaya ve musibete delalet eder.  Bilir kişi rüyasında kır düğünü görmüşse, çayır ve çimenlikler içinde bir düğün yeri gördüyse, bu durum daha çok neşeye, sevinç dolusu bir şeylerin olacağına ve uzun süreli güzelliklerin başlangıcına delalet eder.  Bilir kişi rüyada kırda düğün yapıldığını görüyorsa, eğer bekar ise; hayırlı bir evliliğin onu beklediğine işaret, evli biri ise; sevinç ve müjdeli bir haberi alacağına tasvir edilir.

Anne yada baba rüyasında kızının düğünü görmüşse; bu büyük bir sevincin müjdesi, oğlunun düğünün görmüşse, evlat ve torun haberini alacaklarının işaretidir. Rüyada düğünde oynadığını görmek, sıkıntı ve meşakkate düşeceği, acı ve çok üzüleceği, tatsız haberleri duyacağına yorumlanılır. Rüyada özellikle düğün davetiyesi görülmüşse, çok kısa bir süre içinde güzel bir haber alacağına işarettir ve uzun bir süredir hayal ettiğiniz bir şeye sahip olacaksınız.

Bir kişi rüyasında kendi düğününü görmüşseniz, çok uzak bir akrabasının yada dostunun ona pek hoş olmayan haberlerin vereceğine işaret eder. Bazı kişilere göre de bu rüya bir insanın zamanının çoğunu kendisine fayda sağlamayacak kişilerle görüştüğünü yada olaylara karıştığı ve hayatını boş işlerde kepaze ettiğine işaret eder. Ayrıca da bu rüya birçok alime göre musibet ve belayı çağrılaştırmaktadır. Ama eğer rüyasında düğününün güzel, eğlenceli ve sakin geçiyorsa, o zaman tüm sıkıntılarından, üzüntülerinden kurtulacağı ve büyük bir ferahlığa kavuşacağının işaretidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.