Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Badem Görmek

291

Günün her hangi bir vaktin de ya da sabah uyandığımızda gördüğümüz rüyaların etkisinde kalmakta hayırlı bir haberin gelmesini dilemek gerekir. Rüya da badem görmek hayırlı olaylara yorumlanmaktadır. Yeşil badem ve kuru badem her ne kadar farklı yorumlar yapılmasına rağmen iki badem de hayırlı yorumlanır.
Yeşil badem yani diğer adı çağla temiz mala, helal kazanca sahip olacağına veya olduğuna zenginlik, beklemediğiniz bir yerde ellinize para geçeceğine, çocuk sahip olmak isteyenlerin çocuk sahibi olacağı, sevdiği kişi uzakta olanın kavuşacağı, bebek isteyenlerin bebeği olacağı, sınava girenlerin sınav sonucu ile mutlu olacağına dalalet eder. Rüyada yeşil görülen nesneler güzel haberlerin habercisi olmaktadır.
Kuru badem görmek ise rüyada zorlukla karışacağını ama o zorluklara göğüs gereceğini işaretidir. Kuru badem zorluk demek istediğin olmasını beklediğin bir iş, sınav, beklenti olabilir ve bunlar zor gibi görünse de rüyayı gören kişinin bu zorlukları başarıyla halledeceğinin delalet eder. Ağaçta badem toplamak ise, uğraştığın işle ilgili çalışmalarının olumlu sonuçlanacağının işaretidir. Gün boyu olmasını istediğimiz işlerimiz için düşünmekteyiz ve uyuduğumuz zaman da olmasını istediğimiz iş için aynı şekilde düşünmekteyiz. Bundan dolayı görülen badem sizin kurtuluşunuz demek, badem içi görmek ise olmasını istediğiniz şeyin gerçekleşmesine çok az kaldığı çok kolay şekilde gerçekleşeceğidir.
Bademin kuru kabuklarının döküldüğünü gören kişi ise eğer hasta ise şifasını yakın zaman da göreceğinin işaretidir, eğer dertleri, sıkıntıları var ise yakın zaman da dertleri, sıkıntılarını gideceğine işarettir. Genel olarak rüya da görülen bademin hayırlı sonuçlanacağı, huzuru, sıkıntıların gidişi, helal yoldan mal mülk sahibi olacağına, borçları varsa borçlarından kurtulacağına, öğrenci ise sınavlarından başarıyı sağlayacağını, yeni evli çiftler bebek sahibi olacağına güzel anlamlara işaret eder.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.