Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Ayakkabı Görmek

286

Kişi rüyasında ayakkabı gördüğü zaman özellikle kış mevsiminde görmüşse, bereketli ve hayır bir kış geçireceği yaz mevsiminde görmüşse; hüzünlü, üzüntülü ve kederli günlerin onu beklediği anlamına gelir. İnsanlar rüyalarında ayakkabı giydiklerini görüyorlarsa ve giyilen ayakkabı ayaklarını sıkmıyorsa bunun anlamı hayır ve güzellik simgesidir. Ayrıca da kişi rüyasında ayakkabı aldığını görüyorsa bu durum sevindirici ve güzel bir haberin alınacağını gösterir.

Özellikle rüyada ayakkabı görmekle ilgili İslami rüya tabiri yapan alimlerimiz görüşlerini şöyle belirtmişlerdir. Kişi rüyada mest ve diğer ayakkabılar yani potin, kundura, iskarpin, pabuç, çizme, converse, çocuk, spor ayakkabı ve bebek ayakkabısı ve benzeri ayakkabılar görüldüğünde Danyal (a.s.)’ın fikrine göre; umduğuna kolayca kavuşmak ve sıkıntıdan kurtulacağının işaret demektir. Bunların dışında rüyada ayakkabı kaybetmek, kişinin işlerinde sıkıntı yaşayacağı ve türlü türlü problemlerle karşı karşıya geleceği anlamına gelir.  

Rüyada yeni bir ayakkabı almak yada aldığı ayakkabıyı kaybetmek, onu kötü günlerin beklediğini gösterir. Rüyada rahat bir ayakkabı giydiğini görmek, çok yakın zamanda rahata ve huzura ereceğinin göstergesidir. Ayrıca da kişi rüyasında yırtık ayakkabı giydiğini görmüşse tehlikeli bir durumun onu beklediğini simgeler. Bu görülen rüyalar çoğunlukla iyi olarak algılanmazlar.

Rüyasında ayakkabı diktiğini gören kişiyi üzüntü ve sevdiklerinden ayrılacağını anlamına gelir. Ayakkabıyı sıktığını görüyorsa çevresinde bir cinayet işleneceği, bir bayanın ayakkabısını çıkarması da ayrılığı işaret etmektedir. Rüyada çocuk ayakkabı görmek daha çok işlerinin kötüleşmesi anlamını gelir. İnsanlar rüyalarında kırmızı, siyah, ve beyaz ayakkabı giydiklerini görmüşlerse, onları hiç beklenmedik bir zamanda sıkıntının beklediği ve özellikle sarı ayakkabının da hastalığı çağrılaştırdığını söyleyebilirim.

Rüyada giydiği ayakkabı çıkarttığını görmek, ulaşılmak istendiği amaçlar için daha çok uğraşılacağı anlamına gelir. Ayrıca da şu an takip ettiğiniz yolu tekrardan gözden geçirmeniz ve izlediğiniz yolu değiştirebileceğinizi sizlere gösteriyor olabilir. Bu rüya bazı alimlerin görüşüne göre ise; aile hayatında baş gösterecek sıkıntılar ve tartışmaların olabileceğinin işaretidir. Bunun dışında rüyasında ayakkabı çıkarttığını gören kişi, işinden ayrılacağı yada iş hayatında karşılaşacağı problemlerden dolayı bulunduğu yerden başka bir yere geçeceği anlamını taşımaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.