Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Alkol Görmek

260

Rüyada alkol görmek; bir insanın sağlık durumunun daha iyi olacağının göstergesidir. Rüyada alkol ve alkollü içecek ve yiyeceklerin görülmesi; rüyayı gören kişinin cehennemde eziyet çekeceğine neden olacak bir durumun içinde yer aldığı, umduğu ve tuttuğu işlerden hiçbir şekilde hayır gelmeyeceğine ve özellikle rahat olmayan son derece huzursuz, mutsuz bir yaşam geçireceğinin işaretidir.

Rüyanızda gördüğünüz alkolün rengine ve çeşidine göre de rüyanız farklılık göstermektedir. Şayet rüyanızda parlak bir alkol içtiğinizi görmüşseniz yakın bir zamanda huzura ve mutluluğa kavuşacağınızın işaretidir. Yalnız şampanya ve şarap gibi alkolleri içmeden gören bir bayan ise; asil bir kadın olduğuna, erkek görmüşse asil ve soylu bir kadınla evleneceğinin delaletidir. Çoğunlukla alkollü içkiler kötüye yorumlanır.

Rüyada alkol akan bir nehir görmek; rüya sahibini büyük imtihanların beklediği, alkol akan nehirde yüzdüğünü gören kişi, onu bekleyen bu imtihanların hiç birinde başarı gösteremeyeceğine delalet eder. Şayet daha önceden alkol içmiyorsa ve kişi rüyasında alkol alıyorsa o zaman yakın bir zamanda kötü bir arkadaşla arkadaşlık edeceği ve bu arkadaşlıktan da ömür boyu zarar göreceği anlamına gelir. Rüyada alkol tükettiğini gören kişi bilmelidir ki alkol dinimizde de haram olduğu gibi bu görülen rüyada hayra değil şerre işaret ettiği söyleyebiliriz.

Rüyasında alkolü bıraktığını gören kişi, kötü ve haram yoldan ayrılarak, hak yolunda ve doğru yola adım atacağı ve özellikle Salih kişilerden olacağının göstergesidir. Ayrıca da bu rüyayı gören kişinin vicdanen rahatsızlığının işaretleri ve Rabbim tarafından artık kötüden ve haramdan uzak durmasına delalet ettiği de söylenir. Rüyada şurup ve şerbet gibi alkolsüz içkiler görülmüşse genellikle bunlar hayra işarettir. Yalnız dediğimiz gibi alkollü içkiler iyiye yorulmazlar.

Rüyanızda alkolsüz içeceklerin berrak, temiz olduğunu görmüşseniz o zaman her zaman mutluluk, sevinç ve neşe içinde olacağınız anlamına gelir. Rüyanızda yakın çevrenizden tanıdığınız bir kişinin elinden alkol alıyorsanız, o kişinin gerçek hayatta sizi etkileyeceği hatta yoldan çıkaracağı ve şayet çok dikkatli olmazsanız manevi anlamda da çok zarara uğrayacağınız anlamına gelir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.