Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Yumurta Görmek

276

Rüyada yumurta görmek  daha çok hayırlara vesiledir. Rüyada yumurta görmek mutluluğun ve zenginliğin işareti olarak kabul edilir. Bununla birlikte mutlu bir evliliği de temsil etmektedir. Rüyanızda yumurta dolu bir sepet görmüşseniz, aile mutluluğunuz kat be kat artacağına işaret eder. Şayet rüyanızda yumurta yediğinizi görmüşseniz, aile içinde bir takım kavgaların ve aile içi gerginliklerin oluşacağına delalet etmektedir. Ayrıca da evli bir kadın bu rüyayı görmüşse çok istediği çocuğa kavuşacağı, bekar biri görürse onu çok güzel bir kısmetin beklediği anlamına da gelir.

Rüyasında yumurta pişirdiğini ve özellikle bu yumurtayı yediğini görürse, yeni başladığı bir işi olgunlaştıracağı ve ona oldukça yüksek mevlada kar getireceğine tasvir edilir. Rüyasında bir tavuğun yumurtladığını görmek, çocuğunun olacağına işarettir. Kişi rüyasında taze pişmiş yumurta görmüşse, kolaylıkla kazanılan parayı ve rızkı işaret etmektedir. Bir başka rivayete göre de; çiğ yumurta yediğini gören kişinin haram mal yediği, zina ettiği, kedere ve hüzne düşeceğini gösterir. Rüyasında yaptığı yumurtanın kabuğunu yediğini gören bir kişi, örtülü olan bir şeyin üstünü açacağı anlamına gelir.

Rüyasında cebinde yumurta olduğunu gören bir erkeğin eşi ölü gibi olacağının işaretidir. Şayet kucağına beyaz bir tavuğu alıp yumurta yaptığını ve bu yumurtalardan da piliçlerin çıktığını görmüşse, kişinin yapılmazı imkansız ve zor işin üstünden geleceği ve bir diğer rivayete göre de müminin çocuğu olacağının işaretidir. Diğer bir yoruma göre bu gördüğü piliç sayesinde erkek bir çocuğu olacağının müjdesini alacağının işaretidir.

Rüyanızda birçok tavuğun yanınızda yumurtladığını görmüşseniz, kötü ve hiç sevmediğiniz bir kadından çocuk sahibi olacağınıza delalet eder. Zira rüyanızda yumurta kırdığınızı görmüşseniz; bakire bir kızla uygunsuz bir birliktelik yaşayacağınız ve çevrenizdeki herkesin bunu öğrendiğine işarettir.

Rüyanızda martı yumurtası görmüşseniz yoksulluğa ve serçe yumurtası görmekte huzurlu, güzel, sakin ve mutlu bir hayatı simgelemektedir. Rüyada kendisine bir yumurta verildiğini görmek, rüya sahibinin şerefli ve aziz bir çocuğunun olacağına yorumlanır. Yumurtanın kırıldığını görmek, çocuğu olanın çocuğunun vefat edeceği anlamına gelir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.