Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Portakal Görmek

263

Rüyada portakal görmek; temiz yaratılışlı, hoşsohbetli ve insanlara çevresindekilere yardım etmeyi seven kişiyi göstermektedir. Bir insan mevsiminde portakal görmüşse rızkının bol olacağı anlamına gelir.  Ayrıca da kişi rüyasında portakal görmüşse, çok yakın bir zamanda çok güzel ve iyi bir haber alınacağı ve özellikle hayal ettiği aşkta mutluluğu yakalayacağı ve aşk hayatında son derece başarılı olacağına işaret etmektedir.

Rüyada portakal alıp soyup yediğini gören kimse yakın bir zamanda güzel bir işle nasipleneceği anlamına gelir ve özellikle bu iş onun hayatını tamamen değiştireceği, kendisine olan güveni artacağı, yeni arkadaşlıklar edineceği ve ortamını tamamen değiştireceği anlamına gelir. Ayrıca da bir kişi rüyasında portakal soyup birine yedirdiğini görürse, bu kişi yakın bir zamanda birinin bir işe girmesine yardımcı olacağı anlamına gelir. Özellikle bu kişi yardımı muhtaç ve yoksul zavallı bir kimsedir. Bundan dolayı da kişi işe girdiği andan itibaren rüya sahibine her zaman dua edeceğinin işaretidir. Şayet bir kişi rüyasında portakal soyup da bu portakalları bir türlü yiyemediğini görürse bu kişi kazançlı bir işten son anda döneceğini delalet eder. Kişinin ayağına kadar gelen işi kendisi elinin tersi ile itmektedir.

Bir insan rüyasında ekşi bir portakal yediğini görürse bu kişiyi zor günlerin beklediği ve ayrıca da kendisi için hayırlı bir işe gireceği anlamına da taşır. Belki bu iş onu bedenen yoracaktır lakin manevi anlamda ise onu çok güzel duyguların onu beklediğine işaret etmektedir. Portakal ağacı daha çok mal ve mülk manasını taşır. Bir kişi rüyasında portakal ağacı görmüşse, yakın bir zamanda kendisine güzel bir ev alacağının işaretidir. Şayet rüyasında gördüğü portakal ağacı büyükse evi de büyük olacaktır, küçük ise evi de küçük olacak anlamına gelir.

Rüyada tatlı portakal yediğini gören bir kimse, yakın zamanda çok kolay ve bol kazançlı bir işe gireceğine işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişinin her zaman rahat edeceği ve hayatı daha da kolay geçeceği delalet eder. Ayrıca da bir kişi rüyasında bir portakal suyunu sıktığını görmüşse, birçok konuda zorluk çekeceği anlamına gelir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.