Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Merdiven Görmek

271

Günlük hayatta merdiven kötü anlama gelir çünkü batıl inançlardan biri olan merdiven altından kedi geçmesi kötülüğe işaret olarak kabul edilir. Fakat bu rüyalarda biraz daha farklı yorumlanır.

Rüyada merdiven tırmanmak bir işte en yüksek başarıya ulaşacağı anlamına gelmektedir.
Merdivenin kırıldığını görmek ise düşmana karşı o kişinin mağlup olacağı anlamına gelir.

Eğer rüyada merdiven indiğini görür ise o kişi kendi işi veya başka bir işte hayal kırıklığına uğrayacağı ve o işinde başarısız olacağı manasına gelir.
Çıkmak başarı getirirken merdivenden inmek ise hayal kırıklığına işarettir.
Merdiven basamakları dinimizce kademe olarak belirlenmiştir. Mesela birinci merdiven namaza ikinci merdiven oruca üçüncü merdiven zekâta dördüncü merdiven kurana böylece kat kat mevki eşmiştir fakat hepiniz belli bir bütünü üstünlük kazanmaktır.

Rüyada basamak basamak yükseldiğini görmek ise o kişinin iyi bir iş bulacağı, kendine göre hayırlı bir kısmet bulacağı ve güzel bir evde hayat süreceği anlamına gelmektedir.

Rüyada dar merdiven çıkmak ise o kişi istediği veya hayal ettiği amaca çok zor durumda zorluklarla o mevkie ulaştığı göstermektedir.
Rüyada merdiven çıktığınızı görürseniz ve başınız merdiven üstünde dönüyorsa bu sizin için kötüdür çünkü sert bir düşüşe neden olacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada merdiven ayağının kaydığını görmek ise makam ve mevkiden düşeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada demir bir merdivenden düşmek dinde zayıflığa neden olur.
Rüyada hasta bir insanı merdivenlerden tırmandığını görmek ise o kişinin hayatının tamamlandığını belli eder.

Rüyada merdiven üstüne çıkmak ve ellerini arşa kaldırmak Allah’tan yardım ve sadaka dilemek anlamına gelir.

Eyer bir evden merdivenle kaçtığınızı görmek ise hayal duygunuzdan kaçmak ve artık duygusal alanlardan kaçmak anlamına gelir.

Rüyada geniş bir merdivende en üst merdivene çıktığınızı görmeniz ise sizin hayallerinize rahat bir ortamda büyük bir başarı kazanacağınız anlamına gelmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.