Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Mağara Görmek

374

Rüyada mağara görmek, iyi bir iş, hastalıktan kurtulma, uzun ömür, hayırlı haber ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Ayrıca rüyada mağara görmek, gayret, özen, eş, dost, fayda, nasip, güç ve makam anlamlarına da gelir. Rüyasında mağara gören kimse hasta veya mahkum ise bu sıkıntılardan kurtulacağına işarettir. Bazen bu rüya işlerin gizli saklı yapılmasını da temsil eder. Kimi yorumcuya göre rüyada mağara görülmesi, akla takılan ve kafayı karıştıran sıkıntılara işarettir. Rüyada mağaraya girmek, ölüm haberidir. Rüyada mağaranın karanlık olması ve mağarada durmak mezarı simgeler. Rüyada girilen mağaradan hemen çıkılması, zahmetli işin kolayca çözüleceğine işaret eder. Bazı yorumculara göre ise rüyada mağaraya girilmesi hapse girilme anlamına gelmektedir. Rüyada görülen mağaranın karanlık ve nemli olması, zor hastalığa yakalanmaya ancak bu hastalıktan kısa sürede kolayca kurtulmaya delalet eder.

Rüyada mağara görmek, mesken olarak da yorumlanır. Rüyasında mağarada bir şey unuttuğunu gören kişi maddi kayıp veya para cezası sorunuyla karşılaşabilir. Rüyada düşmandan sığınmak için mağaraya girmek, etraftaki düşmanlardan kurtulmayı işaret eder. Rüyada mağarada dinlendiğini gören kişi için bu rüya evlilik haberidir. Bazen de bu rüya hayırlı bir kadından görülecek yardımı simgeler.

Rüyada uzaktan mağaraya bakmak, gizli kapaklı işler veya büyük sırlar olarak yorumlanır. Rüyada mağaraya sığınmak, kendine zarar verecek kişiden zarar görmeden kurtulmaya işaret eder. Rüyada mağaradan çıkmak ise, dert, sıkıntı ve zahmetlerden kurtulmaya delalettir. Bu rüyayı gören kişi çok çalışıp, emek sarf ederek istediğini elde edecek demektir. Ayrıca bu rüya çevrenin saygınlığını kazanmak olarak yorumlanır. Rüyada mağara kapısı görmek, endişe, sıkıntı ve sorunlardan kısa sürede kurtulmayı işaret eder. Bu rüyayı gören kişi için sıkıntısız ve sorunsuz günler çok yakında demektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.