Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Karanlık Görmek

299

Rüyada karanlık görmek hem şerre hem de hayra delalet etmektedir. Kötü nefisli kişiye, art niyetli olan kişilere ve zalim kişilere işaret ettiği gibi diğer taraftan da anlaşmaya, başarıya, mutluluğa ve gönül almaya delalet etmektedir. Özellikle rüyasında kendisini karanlık bir alanda titrediğini gören kişi gözü kara olarak atıldığı ve daha sonrasında da gerçekte hayır beklemediği bir işte fayda göreceğinin işaretidir. Bununla birlikte huzura kavuşacağı ve tüm zorlukların üstesinden geleceği anlamına da gelir. Ayrıca da rüyada kişi şayet karanlık ama loş bir ışığın yansıdığı odada olduğunu görüyorsa, hala umduğu konuda bir ümit olduğuna ve hiçbir zaman ümitlerin bitmeyeceğine yorumlanılır. Rüyayı gören kişi eğer sahibi zifiri bir karanlığın içinden gün ışığına çıkıyorsa o zaman kişinin şefaate kavuşacağını gösterir.

Rüyasında karanlık yolda yürüdüğünü görmek daha çok çalışma hayatında bir üst kademeye kavuşacağı, hak etmediği mala ve paraya, maddi sıkıntısı olan arkadaşlardan kurtulmaya, tüm sorunlardan arınmış mutlu bir hayat yaşayacağı ve beceri sahibi bir kişiye işaret eder. Bununla birlikte rüyasında karanlıktan korktuğunu yada karanlık bir alanda olduğunu görmüşseniz, yeni girdiğiniz bir işten başarısız ve ya olumsuz cevaplar alacağınız demektir. Eğer bir karanlık odada oturmuş ve odanın içine bir ışık vuruyorsa o zaman, birçok sıkıntının üstesinden başarıyla geleceğiniz anlamına gelir.

Kişi rüyasında karanlık bir alanın kendi kendine aydınlandığını yada kendisinin karanlık olan bir mekandan aydınlığa doğru çıktığını görüyorsa, o zaman tövbe edeceği ve işlediği günahlardan dolayı Allah’tan af dileyeceği, hasta ise eski sağlığına kavuşacağı, tutuklu ise tahliye edileceği ve borçlu ise borcundan kurtulacağının delaletidir.

Bir kişi şayet rüyasında karanlık bir yere girdiklerini görüyorlarsa, ailesinden yada çevresinden gizlediği herhangi bir sırrının olduğu, gördüğü karanlığın birden bire aydınlandığa dönüştüğünü görüyorsa saklamış olduğu sırrının tüm herkesin tarafın öğrendiğine yada kendisin açıklayacağına işaret eder. Rüyasında karanlık bir yola doğru yürüdüğünü gören kişi tüm ümitlerini ve umutlarını kaybetmiş, üzgün ve karamsar bir kişiye dönüştüğünün işaretidir. Yaşamış olduğu kötü bir olayın etkisinden hala çıkamamış ve kendine bir türlü gelememiş, mutluluğa olan inancını da tümden kaybettiğini gösterir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.