Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Gözlük Görmek

347

Rüyada gözlük görmek, yardımcı ve kılavuzu temsil eder. Ayrıca etraftaki bazı dostların sahteciliğini vurgular. Rüyada gözlük görmek bazı yorumcular için ikiyüzlülük anlamında olup, etrafta bulunan sahte arkadaşlardan kolay kurtulamayacağına işarettir. Eğer rüyayı gören kişi sürekli gözlük takıyorsa görülen rüya iyi olarak ifade edilir. Kişinin rüyada gözlük takması birinden alınan bilgi ışığında hareket etmeye delalettir. Ayrıca rüyada gözlük görmek uzaktan gelecek olan haber, renkli camlı gözlük takmak ise bir işle ilgili yanlış bilgi anlamlarındadır.

Rüyada gözlük görmek, rüya sahibinin etrafındaki gerçekleri görememesine işarettir. Rüya sahibinin bildiği şekilde hareket etmesi, etrafında düşmanlarının da olmasını ifade eder. Bazı yorumculara göre rüyada gözlük görülmesi, rüya sahibinin işlerini takip edip, düzene sokacağı asistan, sekreter veya danışman olarak yorumlanır. Rüyada gözlük görmek bazen de kişinin aldığı iş veya sorumluluktan vazgeçmek isteyip, bunu başaramamasına işarettir. Rüyada gözlük takmak, rüya sahibinin doğru olduğunu zannettiği şeyin yanlış olduğunu fark edecek olması ile yorumlanır.

Rüyada gözlüğün kırılması, zor ve sıkıntılı günlerin yaşanacağını temsil eder. Bu rüyayı gören kişi iş hayatında kayıplar yaşayabilir. Rüyada gözlük satın almak, rüya sahibinin başkasının yardımıyla iş sahibi olacağını ifade eder. Rüyada gözlüğün kaybolması, rüya sahibinin nostaljiye olan hayranlığının temsilidir.

Rüyada gözlüğün kaybedilmesi, kişinin yaşamında bazen mutlu bazen üzgün olacağına işaret eder. Rüyada gözlük görmek çoğunlukla rüya sahibinin çevresindeki sahte kişileri vurgular. Rüya sahibi kimin dost, kimin düşman olduğunu çok zaman sonra anlayabilecektir. Kendi bildiği ve inandığı biçimde yaşaması, etrafındaki gerçekleri görmesini engelleyecek, bu da dost sandığı arkadaşlarından zarar göreceğini ifade eder. Rüyada siyah gözlük takılması, korku, endişe ve kuruntuları temsil eder. Rüyada güneş gözlüğü takmak, kişinin çevresine karşı zayıf olduğunu ve kolay etkilendiğini gösterir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.