Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Dede Görmek

318

Rüyada dede görmek, hayat tecrübesine güvenilebilecek ve oldukça bilge sahibi olan bir kişiyi temsil ettiğinin ispatıdır. Bir kişi rüyasında dede görmüşse, rüya sahibinin hayatı büyük ihtimalle torunlarının torunlarını görecek kadar uzun olacağının işaretidir. Bununla birlikte rüya sahibi ilerleyen yaşına rağmen, sağlıklı ve son derece dinç olacağı, bir diğer değişle pek çok genci de cebinden çıkartacak kadar hoş ve güzel görüneceğinin delaletidir.

Rüyasında dede eli öpmek, annesinin ve babasının sözü dinlemediği için başı derde giren, can sıkıcı şeylerin başına geldiği ve zarara giren kişiyi tabir eder. Rüyayı gören kişi hiçbir şekilde uslanmayan, her defasında hem manevi hem de maddi kayıplara uğramasına rağmen tekrardan aynı yanlışlıklara bile bile düşen ve her defasında da anasının babasının sözünü ezip geçen kişiyi işaret etmektedir. Zira rüyanızsa dedenizi görmüşseniz, hayal ettiğiniz yada uzun zamandır beklediğiniz şeylerin gerçekleşeceğini gösterdiği gibi, sağlıklı ve çok güzel bir bebeği de tabir etmektedir.

Rüyada dede olmak, uzun zamandan beri beklediği müjdeli haberi alacağının işaretidir. Ancak rüyasında kendi dedesinin öldüğünü gören bir kimse, iş hayatındaki isteksizliğiyle dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor. Ayrıca da beğenmediği bir işte çalıştığı yada iş ortamından sıkılmasından kaynaklı kendisini tam olarak işine veremeyecek ve bu durum patronun gözünden kaçmayacak ve rüya sahibi bu çekilmez davranışlarından caymazsa en kısa zamanda işinden olacağına işarettir.

Rüyasında ölmüş dedesini gören kişi, hayatında yepyeni başlangıçlar yapacaktır. Rüya sahibi kendisine tertemiz, yepyeni bir sayfa açacak ve yaptığı yanlışları artık yapmayacak ve eskisinden daha bilinçli hareket edeceğinin işaretidir. Özellikle yeni bir iş, yeni arkadaşlıklar, dostluklar ve yeni bir ev gibi farklı değişiklikler rüya sahibinin hayatının değişmesine yardımcı olacaktır.

Bilir kişi şayet rüyasında ölü dedesinin dirildiğini görürse, rüya sahibinin yaptığı yanlışlarına dikkat çekmektedir. Rüya sahibi, hayatında yaptığı yanlışların farkında değildir ve bundan dolayı çıkılmaz yollara girmeye çalışmaktadır. Bundan dolayı da rüyada dedesinin dirilmesi de bu yanlışlarının farkına varması için bir uyarı olarak göstermektedir. Ayrıca da bilir kişi bu yaptığı yanlışlarından dönmediği sürece çok daha büyük zarara uğrayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.