Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Dağ Görmek

266

Rüyada dağ görmek genellikle hayra açılır. Çünkü dağ heybetli olarak bilinir. Bir dağa tırmandığınızı gördüyseniz kendi işiniz olsun ve ya başka bir işte kendi emeğiniz ve gücünüzle bir yerlere belli bir mertebeye ulaşacağınız anlamına gelmektedir.

Eğer dağdan düştüğünüzü ve ya aşağıya indiğinizi görmüşseniz tekrar kendi gayretinizle geldiğiniz mertebeden kendi hatalarınız yüzünden ayrılacağınız anlamına gelmektedir.

Bir kimse eyer göğsünde iki dağla büyük bir makamda oturduğunu görse o kişi belli bir ortama başkanlık yapacağı demektir. Eğer dağda kendinizle birlikte yabanı hayvanlar görürseniz gazaba, hayırsızlığa, fitne ve kötülüğe düşeceğiniz anlamına gelmektedir. Bir dağda ağaç ve o ağaçta da bol meyve görmek bereketliğe işarettir. Bir kimse ise eyer dağın gölgesinde oturduğunu görse o kişi çok büyük bir isme sahip bir kişinin himayesine kabul edileceği anlamına gelmektedir.

Dağ üzerine şiddet gören kimseyi kötülük beklemektedir fakat dağın üzerinde bereket mutluluk gören kimse ise büyük bir servete kavuşacaktır. Dağa çıkmak yükseklik aşağı inmek ise düşmüşlüktür. Dağa çıkıp üzerine oturmak ise çirkin bir çocuğu olacak anlamına gelmektedir. Dağın üzerinde Allah adı varsa Allah tarafından mutluluğa erecek anlamındadır. Size doğru gelen dağ mutluluktur. Dağ görmek yöneticilik, zafer, makam sahibi olmak anlamına gelir. Dağın yanması ise elde elden makamda mutsuzluktur. Fakat dağda yeşillik görmek ferahlıktır. Dağa kar ya da yağmur yağsa halk için bereket demektir. Rüyada dağ görmek iyi şans ve monoton hayat demektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.