Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Böcek Görmek

351

Rüyada böcek görmek dedikodu ile tabir edilir rüyasında böcek gören bir kimsenin biri tarafından dedikodusu yapılıyor demektir. Bir kimse rüyasında birden fazla böceğin ortalıkta koşturduğunu görürse bu rüya kişi hakkında herkes tarafında duyulmuş asılsız bir iddiaya delalet eder. Bu dedikodu yakın zamanda kendi kulağına da gelecek ve kişiyi çok üzecektir. Eğer kişi rüyasında bir böcek öldürüyorsa bu bir düşmanın karşı galip geleceği anlamına gelir. Öldürmeye çalışıyor ama bir türlü başaramıyor böcek her defasında kaçıyor ise korkak bir düşmana işarettir ve ne zaman yenileceğini anlasa kaçan daha sonra tekrar iki yüzlülükle geri dönen birini simgeler. Üzerinde böcek yürüdüğünü gören kimse varlığından rahatsız olacağı bir kimseyi ağırlamak zorunda kalacak ve bu misafirlik süresince huzursuz olacak.

Rüyada böcek sokması, geveze bir kadınla da tabir olunur. Rüyada bir böceği eline alıp beslediğini gören bir kimse çok geveze sır tutamayan ve patavatsız bir kadını hayatına alacak demektir. Bu kadın güvenilmez bir kadın olup bir süre sonra zarar vermeye başlayacaktır. Eğer rüyayı gören erkek ise bu kadın bir eş yada sevgili kadın ise bir arkadaş olacaktır.

Rüyada bir böcek tarafından ısırıldığını görmek bir hastalık geçirmeye işaret eder. Bir kimse rüyasında herhangi bir böcek tarafından ısırıldığını görürse o kimse geçici bir hastalığa tutulacak demektir. Bu hastalık geçici olmasına rağmen işlerini olumsuz yönde etkileyecek ve azda olsa bir zarara uğratacaktır. Eğer rüyada görülen uğur böceği ise bu yakın zamanda zorlu bir işin üstesinden gelineceği ve bu zaferle birlikte maddi manevi pek çok kazanç sağlanacağı anlamına gelir. Eğer uğur böceği kendiliğinden konarsa bu başarı kendiliğinden gelecek eğer peşinden koşup yakalanırsa o zaman da çaba ve emek harcanarak zafere gidilecek demektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.