Rüya Tabirleri
crossorigin="anonymous">

Rüyada Aşure Görmek

304

Rüyada aşure görmek, hayırlı işler ve dine uyacak davranışlar sergilemeyi simgeler. Rüyada aşure pişirmek veya aşure yapmak, yardıma ihtiyacı olan birine para veya erzak yardımı yapılacağını işaret eder. Bazı yorumculara göre ise bu yardım için başkalarının da desteği alınacak demektir. Rüyada aşure yemek, rüya sahibinin adağını temsil eder.

Rüyada başkasının aşure yemesi, yakın zamanda isteğin gerçekleşmesine ve adakta bulunmaya işaret eder. Kimi yorumcuya göre rüyada aşure yemek, keder ve sıkıntılardan kurtulmaya, hayırlı işe başlamaya, kısmetin açılmasına, bereketin artmasına, borçların azalmasına, hastalıktan kurtulmaya işarettir.

Rüyada aşure dağıtmak, uzun süredir görülmeyen aile büyüğü veya yakın arkadaşı simgeler. Bazı yorumcular bunu mezar ziyareti olarak da yorumlar. Ayrıca rüyada aşure dağıtmak, para cezası, tazminat veya düşman birinden görülecek zarara da yorulur. Rüyada aşure gününde aşure dağıtılması, söz veya davranıştan dolayı yapılan hatadan tövbe etmeye işarettir.

Rüyada Muharrem ayı yani aşure ayında aşure dağıtılması, hayırlı haber ve kısmet olarak yorumlanır. Rüyada görülen aşure sıcaksa hayırlı, mutlu haber getirecek misafire; soğuksa rüya sahibini de ilgilendirecek yakınıyla ilgili habere işarettir. Rüyada tabaklarda aşure dağıtılması, yakın çevreden uğranılacak zarar veya alınacak tehdit haberi olarak yorulur.

Rüyada aşure görmek, kimi yorumcuya göre kötü olarak tabir edilir. Bu rüyayı gören kişinin başı derde girecek, sıkıntılı günler yaşayacak, sağlık sorunlarıyla uğraşacak, maddi sıkıntı yaşayacak veya kötü laflar duyacak demektir. Rüyada aşure kazanı görmek ise, nazara uğranılacağını simgeler. Rüyada aşure yapılması, bolluk ve bereketin simgesidir. Ayrıca evde huzur, iş hayatında başarıları ve kazancı da işaret eder. Rüyasında aşure yapan kişi, çevresinin takdir ve beğenisini alan, oldukça sevilen ve sayılan birisi demektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.